Okan kim?

OkanHocam yazılarınız, düşünceleriniz gerçekten çok güzel, her yazınızda kendimden bir şeyler buluyorum. ama siz kimsiniz, hakkımda bölümü gibi bir şey neden yapmadınız?

Siteye kim olduğumu soran sorular geliyor. Cevap veriyorum.

Düşündüm bunu siteyi kurmaya başladığımda ve bilerek yazmamaya karar vermiştim. Nedenide şu: Okuduğunuz dersler arasında Hep-hazırda-dinleyiş konusundan bahsediyorum. “Hakkımda”yı ana sayfaya koyduktan sonra ne yazarsam yazıyım, okuyanın gözü otarafa gidecek ve anında bir hep-hazırda-dinleyiş olacak ve sitede kalıp kalmıyacağını bir okur bir anlık yorumuyla kararlıyacak. Ben şuyum, eğitimim şu dediğim an iş bitti. Hep-hazırda-dinleyiş oluştu. Sitede kalsa bile okur, yazıları bu hep-hazırda-dinleyiş’ten okuyacak. Yazıların bir boşluktan okunması lazım, bunun için yazmamıştım “Hakkımda” kısmını. Hatta bakın sitede okuduğunuz şeylerin değerini bu “Hakkımda”yı şimdi yazıp düşürmekte mümkün. Desemki 18 yaşında bir talebeyim, yada çok okuyan bir taksi şöförüyüm ne olacak kafanızda okuduğunuz yazıların değerine?

Böyle düşünmeme rağmen bu yazıyı koyuyorum siteye ama biraz saklı. Merak edenler bulur herhalde.

Yazıların değeri var, benim hiç ama hiç bir değerim yok. Sizde değişiklik olduysa bunu ben yapmadım yazılar ve siz yaptınız. Bunların benden çıkması tesadüf. Yazıların ayakta tutulması paylaşılması lazım çünkü değişikliği yaratan yazılar. Bu yüzden sitedeki herşeyi kopye edip paylaşabilirsiniz (lütfen satmayın), maksat yazılar paylaşılsın. Birde şunu belirteyim yazdıklarım yeni şeyler değil hepsini öğrendim ve sadece öğrendiğim şeyleri bir araya getirip antreman yaptığım alanlar var o kadar.

Siz kimsiniz sorusuna hep geçmişimizden cevap veriyoruz. Çünkü inandığımız şey şu: Beni ben yapan geçmişim. Bu sitede gelecekten yaşayıp, benliğimizi gelecekten yaratmayı bağarmaya çalışıyorum. Bizler geçmişlerimiz değiliz, geleceğimiziz.

Şimdide normal cevap veriyim 🙂 Adım Okan Anter. 19 Mayıs 1958 de Ankara’da doğdum. Liseyi Ankara Kolejinde okudum. 18 yaşımdan beri Amerika’da Chicago’da yaşıyorum. Mühendisim. 28 senedir Perihan’la evliyim (şanslıyım 🙂 ), 22 yaşında bir kızım var, adı Neslihan. Bir fabrikada genel müdürüm. Konulara olan ilgim 19 yaşında bir panik atağından sonra başladı ve hayatımı kendimi çözmeye verdim. Siteyide uyanışlarımı paylaşmak için kurdum.

Teşşekkürler…